| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Geared |
| Power Rating | 16 W |
| Output Speed | 25 rpm |
| Maximum Output Torque | 6 Nm |
| Gearhead Type | Worm |
| Dimensions | 178 x 60 x 100.6 mm |
| Current Rating | 2 A |
| Length | 178mm |
| Width | 60mm |
| Depth | 100.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.