| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 46 W |
| Output Speed | 22 rpm |
| Shaft Diameter | 14mm |
| Maximum Output Torque | 20 Nm |
| Gearhead Type | Worm |
| Dimensions | 275 x 95 x 162.5 mm |
| Current Rating | 6 A |
| Length | 275mm |
| Width | 95mm |
| Depth | 162.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.