| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 38 W |
| Output Speed | 240 rpm |
| Shaft Diameter | 9mm |
| Maximum Output Torque | 1.5 Nm |
| Gearhead Type | Worm |
| Current Rating | 4 A |
| Length | 166mm |
| Width | 60mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.