| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 63 W |
| Output Speed | 3000 rpm |
| Maximum Output Torque | 0.2 Nm |
| Dimensions | 60 (Dia.) x 118.5 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Length | 118.5mm |
| Width | 60 (Dia.)mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.