| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Geared |
| Power Rating | 3 W |
| Output Speed | 3700 rpm |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Maximum Output Torque | 30 mNm |
| Dimensions | 65 x 65 x 47.2 mm |
| Length | 65mm |
| Width | 65mm |
| Depth | 47.2mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.