| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushless Geared |
| Power Rating | 80 W |
| Output Speed | 120 rpm |
| Shaft Diameter | 19mm |
| Maximum Output Torque | 4.5 Nm |
| Gearhead Type | Planetary |
| Length | 203.9mm |
| Width | 81mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.