| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushless Geared |
| Power Rating | 30 W |
| Output Speed | 44 rpm |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Maximum Output Torque | 2 Nm |
| Gearhead Type | Right Angle |
| Dimensions | 145.5 x 56 x 82 mm |
| Length | 145.5mm |
| Width | 56mm |
| Depth | 82mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.