| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 102 W |
| Output Speed | 10 rpm |
| Shaft Diameter | 12mm |
| Maximum Output Torque | 25 Nm |
| Gearhead Type | Planetary |
| Dimensions | 63 (Dia.) x 215 mm |
| Current Rating | 17.2 A |
| Core Construction | Permanent Magnet |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.