| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Geared |
| Output Speed | 155 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 49 mNm |
| Gearhead Type | Planetary |
| Current Rating | 110 mA |
| Length | 51.6mm |
| Width | 16mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.