| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Geared |
| Power Rating | 15 W |
| Output Speed | 110 rpm |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Maximum Output Torque | 1.3 Nm |
| Dimensions | 61 (Dia.) x 286 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Width | 61 (Dia.)mm |
| Depth | 286mm |
| Series | CHP |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.