| Phase | 3 |
| Power Rating | 2 kW, 7.5 kW |
| Supply Voltage | 400 V ac |
| Enclosure Size | 45 x 73 x 122mm |
| IP Rating | IP20, IP40 |
| Enclosure Length | 45mm |
| Enclosure Width | 73mm |
| Enclosure Depth | 122mm |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.