| Power Rating | 130 W |
| AC Motor Type | Brushless |
| Supply Voltage | 200 V |
| Phase | 1, 3 |
| Output Speed | 3000 rpm |
| Number of Poles | 8 |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Shaft Length | 30mm |
| Width | 59.5mm |
| Rotation | Reversible |
| Current Rating | 720 mA |
| Length | 80mm |
| Maximum Output Torque | 0.41 Nm |
| Depth | 80mm |
| Series | GV |
| Dimensions | 80 x 59.5 x 80 mm |
| Standards Met | UL |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.