| Power Rating | 20 W |
| AC Motor Type | Geared |
| Supply Voltage | 230 V, 400 V |
| Phase | 3 |
| Output Speed | 112 rpm |
| Gearhead Type | Worm |
| Shaft Diameter | 9mm |
| Width | 77.5mm |
| Current Rating | 260 mA |
| Length | 176mm |
| Maximum Output Torque | 1.43 Nm |
| Depth | 55.5mm |
| Dimensions | 176 x 77.5 x 55.5 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.