| Power Rating | 59 W |
| AC Motor Type | Shaded Pole Geared |
| Supply Voltage | 230 V |
| Output Speed | 5.3 rpm |
| Gearhead Type | Spur |
| Length | 119mm |
| Maximum Output Torque | 2500 Ncm |
| Depth | 123.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.