| Normal State Configuration | NO |
| Mounting Style | DIN |
| Range | Acti 9 |
| Series | iC60 |
| Contact Voltage Rating | 400 V |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Operating Temperature Range | -25 → +60 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.