| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Range | Acti 9 |
| Series | iATET |
| Terminal Type | Screw |
| Contact Voltage Rating | 12 → 48 V ac |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Operating Temperature Range | -5 → +50 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.