| Normal State Configuration | 1 NO + 1 NC |
| Mounting Style | Clip-On |
| Range | Acti9 |
| Series | A9A |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Terminal Type | Spring Loaded |
| Contact Voltage Rating | 24 V |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Operating Temperature Range | -25 → 70 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.