| Number of Contacts | 1 |
| Normal State Configuration | 1CO |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Range | Acti 9 |
| Series | iSD |
| Contact Current Rating | 2 A dc, 6 A ac |
| Terminal Type | Screw |
| Pole and Throw Configuration | DP |
| Contact Voltage Rating | 24 → 130 V dc, 240 → 415 V ac |
| Minimum Operating Temperature | -35°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Operating Temperature Range | -35 → +70 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.