| Fixture Type | Exit |
| IP Protection Class | IP20 |
| Dimensions | 265mmx40mmx195mm |
| Operating voltage | 220-230V – 50/60Hz |
| Battery Type | IP20 |
| Maximum Operating Temperature | -20°C ~ +40°C |
| Working mode | Intermittent and Continuous |
| Mounting Type | Double Sided Chain Mounting |
| Emergency Burn | 3 hours |
Na-De Emergency Guidance 17110 265mm 17110 265mm Emergency lighting and direction product has the feature of burning for three hours of interruption. With its aesthetic surface-mounted design, it allows you to find your way in case of earthquake, fire, power cut. Since it is single-sided, it is suitable for wall and door mounting. The product with orientation label and charge is specially designed for emergency lighting and orientation.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.