| Supply Voltage | 12 → 24 V ac/dc |
| Lens Colour | Red |
| Mounting Style | Base Mount |
| Current Type | AC/DC |
| Light Effect | Flashing, Steady |
| Sounder Type | Alarm |
| Decibels at 1 Metre | 100dB |
| Bulb Type | LED |
| Housing Colour | White |
| Maximum Decibel | 100dB |
| IP Rating | IP65 |
| Number Of Tones | 16 |
| Minimum Temperature | -30°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.