| Supply Voltage | 17 → 60 V dc |
| Lens Colour | Amber |
| Current Type | DC |
| Sounder Type | Electronic |
| Decibels at 1 Metre | 106dB |
| Bulb Type | LED |
| Housing Colour | Red |
| Minimum Decibel | -20dB |
| Maximum Decibel | 106 dB @ 1 m |
| IP Rating | IP65 |
| Number Of Tones | 32 |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Maximum Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.