| Supply Voltage | 10 → 60 V ac/dc |
| Mounting Style | Wall Mount |
| Current Type | AC, DC |
| Sounder Type | Electronic |
| Decibels at 1 Metre | 120dB |
| Series | Eaton Fulleon |
| Bulb Type | LED |
| Housing Colour | Red |
| Maximum Decibel | 120dB |
| IP Rating | IP69 |
| Number Of Tones | 102 |
| Minimum Temperature | -30°C |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Model Number | X10 /CE/MA/R1/10-60 VAC-DC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.