| Range | KombiSIGN 72 |
| Series | KombiSIGN 72 |
| Component Type | TwinLIGHT |
| Multifunction | No |
| Current Type | AC, DC |
| Light Effect | Blinking, Steady |
| Lens Colour | Red |
| Bulb Type | LED |
| Supply Voltage | 24 V ac/dc |
| Height | 70mm |
| Base Diameter | 66mm |
| IP Rating | IP65 |
| Minimum Temperature | -30°C |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Housing Colour | Red |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.