| Component Type | Connection Base and Cap |
| Current Type | AC, DC |
| Supply Voltage | 12 → 240 V ac/dc |
| Height | 89.5mm |
| Base Diameter | 48mm |
| IP Rating | IP66 |
| Minimum Temperature | -30°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Housing Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.