| Supply Voltage | 115 → 230 V ac |
| IP Rating | IP66 |
| Decibels at 1 Metre | 110dB |
| Current Type | AC, DC |
| Number Of Tones | 2 |
| Housing Colour | Grey |
| Diameter | 85 mm |
| Application Type | Sounder |
| Maximum Decibel | 110dB |
| Series | EvoSIGNAL Mini |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Minimum Temperature | -30°C |
| Standards Met | CE, cULus |
| Housing Material | PC/ABS |
| Tone Type | Multi-tone |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.