| Supply Voltage | 12 V |
| IP Rating | IP65 |
| Decibels at 1 Metre | 105dB |
| Current Type | DC |
| Number Of Tones | 1 |
| Housing Colour | Black |
| Mounting Style | Wall-mount |
| Diameter | 54 mm |
| Application Type | Siren |
| Maximum Decibel | 105dB |
| Series | 123 |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Minimum Temperature | -30°C |
| Standards Met | CE |
| Housing Material | ABS |
| Tone Type | Alternating |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.