| Supply Voltage | 3 → 8 V |
| Decibels at 1 Metre | 80dB |
| Number Of Tones | 1 |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Diameter | 9.7 mm |
| Application Type | Buzzer |
| Maximum Decibel | 80dB |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Minimum Temperature | -30°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.