| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| IP Rating | IP54 |
| Decibels at 1 Metre | 87dB |
| Current Type | DC |
| Mounting Style | Panel Mount |
| Application Type | Sounder |
| Series | BSV 24 |
| Base Length | 75mm |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Special Features | Easy Installation, Extended Playback, Message Rewriting, Thin Design |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Base Width | 19.9mm |
| Standards Met | CE, UL |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.