| Supply Voltage | 24 V dc |
| IP Rating | IP66 |
| Decibels at 1 Metre | 105dB |
| Current Type | DC |
| Number Of Tones | 32 |
| Housing Colour | Red |
| Mounting Style | Wall Mount |
| Application Type | Sounder |
| Maximum Decibel | 105dB |
| Series | IS-S |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Standards Met | CE Certified EN54-3 UKCA |
| Housing Material | Polycarbonate |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.