| Supply Voltage | 6 → 30 V |
| IP Rating | IP67 |
| Decibels at 1 Metre | 105dB |
| Current Type | DC |
| Number Of Tones | 1 |
| Housing Colour | Black |
| Diameter | 60 mm |
| Application Type | Buzzer |
| Maximum Decibel | 105dB |
| Series | AE50M |
| Base Length | 63mm |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Minimum Temperature | -35°C |
| Standards Met | CE Certified UKCA |
| Housing Material | ABS FR UL95 5VB |
| Tone Type | Continuous |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.