| Supply Voltage | 10 → 60 V dc |
| IP Rating | IP66 |
| Decibels at 1 Metre | 105dB |
| Current Type | DC |
| Number Of Tones | 64 |
| Housing Colour | Red |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Application Type | Sounder |
| Series | Nexus 105 |
| Base Length | 136.2mm |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Base Width | 136.2mm |
| Housing Material | PC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.