| Supply Voltage | 18 → 30 V |
| IP Rating | IP40 |
| Current Type | AC, DC |
| Number Of Tones | 1 |
| Housing Colour | Black |
| Application Type | Horn |
| Maximum Decibel | 83dB |
| Series | RMQ-Titan |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Tone Type | Continuous |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.