| Supply Voltage | 110-240 V ac |
| IP Rating | IP66 |
| Current Type | AC |
| Number Of Tones | 32 |
| Housing Colour | Red |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Application Type | Sounder |
| Maximum Decibel | 113dB |
| Series | ASM |
| Base Length | 132mm |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Minimum Temperature | -30°C |
| Base Width | 133mm |
| Standards Met | CE, UL, EAC |
| Housing Material | PC |
| Tone Type | Alternating, Bell, Chime, Continuous, Intermittent, Slow Rise, Sweeping |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.