| Supply Voltage | 24 V |
| IP Rating | IP20, IP66, IP67, IP69K |
| Decibels at 1 Metre | 80dB |
| Number Of Tones | 1 |
| Housing Colour | Black |
| Mounting Style | Panel Mount |
| Diameter | 22 mm |
| Application Type | Buzzer |
| Maximum Decibel | 80dB |
| Series | Compact |
| Base Length | 55mm |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Base Width | 3mm |
| Housing Material | Plastic |
| Tone Type | Continuous |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.