| Supply Voltage | 12 V dc, 24 V dc |
| Light Effect | Rotating |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Bulb Type | Incandescent |
| Current Type | DC |
| Base Diameter | 166mm |
| Housing Colour | Black |
| Lamp Included | Yes |
| Series | V10993 |
| Height | 207mm |
| IP Rating | IP56 |
| Minimum Temperature | -30°C |
| Special Features | Robust Three Point Fixing |
| Standards Met | RoHS Compliant |
| Maximum Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.