| Supply Voltage | 10 → 100 V dc, 20 → 72 V ac |
| Light Effect | Flashing |
| Lens Colour | Red |
| Mounting Style | Surface Mount, Wall Mount |
| Bulb Type | Xenon |
| Current Consumption | 130mA |
| Current Type | AC, DC |
| Base Diameter | 72mm |
| Height | 107mm |
| Minimum Temperature | -20°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.